Poster Baskı

Poster Baskı

poster baskı- poster-
poster baski-ekosolvent-uv baski-afiş-

Poster Baskı

35×50 poster, 50×70 poster , 70×100 poster ve daha büyük boy poster ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  Poster baskılarınız ekosolvent veya uv baskı ile yapılmaktadır.

Poster ya da afişler günümüzün etkin reklam araçlarından biridir. Birçok işletme ve pazarlamacı, poster baskı yönteminden istifade ile işletme gelirlerini artırmaya çalışır. Posterin tasarım ve boyut özellikleri, reklamdan etkin şekilde sonuç alınması için çok önemli hususlardır. Afişin dikey şekilde tasarlanması mümkün olduğu gibi yatay tasarım da mümkündür. 

Poster baskı, reklam ya da duyurulması gereken hususları insanlara duyurmak için tasarlanan ve büyük ölçülere sahip olan resim ya da yazılardır. Söz konusu terim, afiş baskı olarak da ifade edilir. Alacağınız bu basit tedbir ile işletmenizin adını birçok kişiye duyurabileceğiniz gibi kurumsal kimliğinizin farklı bir boyut almasına da katkı sağlayabilirsiniz. Yapılan baskı, cam ya da duvarlarda sergilenerek işletmenin reklam politikasına destek olur. Poster baskı tasarımında renk seçimi, görsellerin eklenmesi ve bilinçaltına hitap eden yazılar, reklamın çok daha etkili olması adına önemli hususlar arasındadır.

Etkinlik, tanıtım, duyuru ya da dekorasyon maksadıyla hazırlanan büyük poster baskı çeşitleri, yüksek görüntü kalitesine sahiptir. Dijital ve ofset baskı şeklinde yapılan tasarım, günümüz teknolojisine uygun poster baskı makinesi kullanılarak elde edilir. Ürünleri sergilediğiniz yere göre yüksek çözünürlük kalitesi ile üretmek çok önemli bir seçim kriteridir. Siz de istediğiniz ebatlarda poster baskı çeşitleri ile işletmenizin reklam faaliyetlerine katkı sağlamak istiyorsanız Mim Copy ile irtibata geçebilirsiniz.

Poster Basım Türleri

Duvar poster baskı ile hedef kitleye doğru mesajın verilmesi çok önemlidir. Bu nedenle ürünün tasarımında sektör faaliyetlerinize uygun şekilde yazı ve görsellerin seçimi gereklidir. Bunun yanında uygun bir poster boyutu ile sektör amaçlarınıza etkin şekilde verim sağlayabilirsiniz. Hedef kitlenize vermek istediğiniz mesajın büyük puntolar kullanılarak ve dikkat çekici renklerle insanlara gösterilmesi, hedefe çok daha kısa sürede ulaşmanızı sağlayacaktır.

Karton poster baskı da posteri kullanacağınız yere göre tercih edebileceğiniz poster türlerinden biridir. Dayanıklılığı ve çözünürlüğünü dikkate alarak seçiminizi bu türde bir posterden yana kullanabilirsiniz. Dilerseniz fotoğraf poster baskı kullanmayı da zengin bir görsel elde etmek adına tercih edebilirsiniz.  Yapılan poster tasarımının zarar görmemesi adına kaliteli malzeme ve boyaların kullanılmasına ihtiyaç vardır. Özellikle dış mekân için tasarımı yapılacak olan afişlerin kötü hava koşulları da dâhil, dış etkenlerden etkilenmemesi için uygun özellikte tasarımının yapılması gerekir. Kuşe kâğıda baskı yapılabileceği gibi baskı için bez, vinil ya da branda gibi malzemeler de tercih edilebilir.

Afiş baskı tasarımında dikkate alınması gereken en önemli husus, baskının boyutlandırılmasıdır. Boyutlarına göre farklı şekilde tasarımı yapılan ürünlerin dikey, kare ya da dikdörtgen şekilde boyutlandırılması mümkündür. Afişi asacağınız alanın büyüklüğüne göre boyut tespiti yapabilirsiniz. Mim Copy olarak istediğiniz ebatta afiş boyutlandırması yaparak kısa sürede ürünün baskı aşamasına geçiyoruz. Baskının tamamlanmasını müteakip kargo ile ürünlerin adresinize sevkini sağlıyoruz.

Poster baskı uygulamasının diğer baskı türlerine nazaran en önemli özelliği hacimli yapıya sahip olmasıdır. Bu da işletmenizin marka değerinin ya da etkinliğin bilinirliğinin artması adına çok önemli bir argümandır. Alınan bu basit tedbir ile işletmenin reklamı yapılabileceği gibi marka değerine de ciddi katkı sağlanabilir.

İşletmelerin poster baskı uygulamasına önem vermesinin temel nedeni, posterin ilk bakışta dikkat çekici olmasının sağlanmasıdır. Bu nedenle tasarım aşamasında hiçbir ayrıntının atlanmaması ve dört dörtlük bir tasarım yapılması gerekir. İnsanlar poster baskıya baktıklarında işletmenize karşı bir sempati duymalıdır. Bunun yanında etkinliğiniz ile ilgili bilgi sahibi olmalı ve ihtiyaç duyulan akılda kalıcılık sağlanmalıdır. 

Sorularınız mı var ?

Detaylı bilgilendirme ve fiyatlama için bize ulaşın