Folyo Baskı

Folyo Baskı

folyo baskı

Folyo Baskı

Mim Copy Dijital baskı merkezinde folyo baskılarınız UV Folyo Baskı  veya ekosolvent Folyo Baskı olarak dijital basılabilmektedir. 152 cm e kadar mat veya parlak dijital baskılarınız uzman ekibimiz tarafından istediğiniz yere uygulanabilmektedir. 

Folyo baskı, folyo malzeme üzerine dijital baskı teknikleri uygulanarak yapılan baskı türüne verilen isimdir. Folyo, PVC malzemeye benzeyen ve arkasında yapışkanı olan bir malzemedir. Bu nedenle ekstra herhangi bir malzemeye ihtiyaç duyulmadan folyo baskının yüzeye yapışması sağlanır.  Dijital folyo baskı uygulamaları, günlük yaşamda sıklıkla kullanılan reklam araçlarından biridir. Bu kapsamda söz konusu ürün, reklamcılık sektöründe yaygın olarak kullanılan ve talep edilen malzemelerden biridir.

Şeffaf Pvc folyo malzemesinin üzerine baskı yapılması işlemine  şeffaf folyo baskı denmektedir.

Daha çok araç ve benzeri oval ve girinti çıkıntılı yüzeylerde kullanılan bir folyo tipidir. ısıtıldığı zaman esnemesi  catst folyoyu  yüzeylere tamamen tutunabilmesini sağlamaktadır. 

Genellikle folyo baskı boyutları maksimum 152 cmdir. 250 cm folyolar olmakla birlikte özel aplikasyonlarda kullanılmaktadır.

Folyo baskı fiyatları baskının boyutuna, renk yoğunluğuna, baskı tipine göre değiştiğinden dolayı dijital baskı fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Folyo Baskı Kullanım Alanları

Günlük rutin faaliyetlerinizde dışarıya çıktığınızda dahi çevrenizde birçok folyo baskı örneklerini görebilirsiniz. Mağazaların camlarına yapıştırılmış olan ürün katalogları, indirim ya da kampanyalar, bu ürüne örnek olarak verilebilir. Folyolar farklı renk ve kalitede piyasada yer işgal eder. Bu sayede insanların gözüne hitap eden göz alıcı renklerle tasarlanmış folyo baskı örnekleri elde edilebilir.  Plotter cihazı ile folyo üzerine resim, çizim ya da yazılar eklenebilir. Bu sayede folyonun görselliği daha da artırılabilir.

Günümüzde iç ya da dış mekân uygulamalarında dijital folyo baskı uygulamalarının yaygın olarak kullanıldığını görebilirsiniz. Bunun yanında folyo malzemenin farklı fiziksel özellikte kullanılanlarını da görebilirsiniz. Bu kapsamda tercih edilen delikli folyo baskı uygulaması ile sektör faaliyetlerinize uygun baskı yapılabilir.

Folyo Baskı Türleri

Folyo baskı, dün olduğu gibi bugün de önemi oldukça fazla olan reklam araçlarından biridir. Temel anlamda uygulamanın 3 farklı türünün olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar, normal folyo, cast folyo ve şeffaf folyo uygulamalarıdır. Normal folyo uygulaması daha çok tabela ve cam vitrinlerde uygulanmaktadır. Cephe görünümü ve yönlendirmeler, normal folyo ile son derece sağlıklı şekilde yapılabilir. Cast folyo uygulaması ise girinti ve çıkıntısı fazla olan araç kaplamalarında kullanılır. Uygulama ise sıcak hava ile yapılır. Uygulama, özel laminasyon uygulaması ile çok daha kalıcı hale gelecektir. Şeffaf folyo ise adından da anlaşılacağı gibi şeffaf folyo malzemenin üzerine uygulanan bir baskı tekniğidir. Ters baskı uygulaması ile yapılan söz konusu yöntem sonucunda elde edilen folyo baskı ürünü içeriden yapıştırılır. Yani bir mağazanın camına yapıştırılan bir folyoyu düşündüğünüzde siz görseli düz şekilde dışarıdan görüyor olsanız da folyo mağazanın içine yapıştırılmıştır.

İç ve dış mekân uygulamalarında yaygın olarak kullanılan folyo baskı, her şeyden önce sağlığa zararlı olmayan bir maddedir. Firmamız bünyesinde de kullanılan folyo türleri ve baskı ekipmanlarının sağlığa zararlı etkisi yoktur.

İç ya da dış mekânda dekoratif amaçlı da kullanılan folyo baskı türleri, potansiyel müşteri kitlenize doğrudan hitap edilmesini sağlayarak işletme gelirlerinin artırılmasında çok etkilidir. İç mekân folyo ürünlerinin kullanılmasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus, baskının üzerine herhangi bir şekilde suyun temas etmesinin engellenmesidir. Özellikle yazıların üzerine suyun temas etmesi durumunda yazıların akma ihtimali söz konusudur.

Dış mekân folyo baskı uygulamalarında ise dikkatle üzerinde durulması gereken en önemli husus malzemenin dayanıklılığıdır. Adından da anlaşılacağı gibi söz konusu malzeme sürekli hava ile temas halinde olacağı alanda kullanılacaktır. Folyo, yağmur, çamur, kar, rüzgâr gibi doğa olaylarından etkilenmemelidir. Bahse konu uygulamanın dayanıklılığının yanı sıra büyük boyutta alanlara uygulanması da mümkündür.

Firmamızı tercih ederek alüminyum folyo üzerine baskı uygulamasını da yaptırabilirsiniz. Folyo baskı fiyatları ise son derece cazip fiyat aralıklarında sizlere sunulan bir hizmettir. Folyonun kalitesi, kullanılacak folyo miktarı ve baskı çeşidinin özellikleri gibi kriterler, baskının fiyatını doğrudan etkileyen hususlar arasındadır. Siz de kaliteli folyo baskı uygulamasını son derece cazip fiyata satın almak istiyorsanız Mim Copy’i tercih edebilirsiniz.

Sorularınız mı var ?

Detaylı bilgilendirme ve fiyatlama için bize ulaşın