Firma Kaşesi

kaşe baskı

Firma Kaşesi

Mim Copy olarak acil kaşe hizmeti vermekteyiz. Lazer ile 10 dakika ihtiyacınız olan kaşeleri üretip teslim edebilmekteyiz.

Şirket ve firmaların evrak üzerindeki imzasını sembolize eden firma kaşesi, çalışma hayatında sıkça kullanılan materyaller arasında yer almaktadır. Kamu kurumlarından özel firmalara kadar tüm faaliyet gösteren resmi ya da özel kurumda gerçekleştirilen yazışmalarda, evraklarda ve ticari belgelerde kaşe kullanılmaktadır. Firma kaşesinde şahıs, şirket adı ve benzeri özel bilgiler yer almaktadır. Şirketle alakalı olan resmi evraklarda sürekli olarak mühürlenmesi gereken şirket bilgilerinin her evrakta tekrar tekrar elle yazılmaması için kaşe damgalama işlemi uygulanmaktadır. Kanunen de bir zorunluluk olan firma kaşesi, mürekkepli plastik mühür olarak bilinmektedir. Firma kaşesi, kaşelenen belgenin şirket sahibi veya idari yetkili tarafından yazıldığını, düzenlendiğini veya evrak içeriklerinin onayladığını belirtmektedir. Kaşe damgaları, nitelikte imza özelliği taşır ancak ıslak imza yerine geçmemektedir. Firma kaşesi özel ihtiyaçlar doğrultusunda şekillendirilebilir ve üzerinde mürekkep ile resim, yazı ya da logo gibi öğeler özelleştirilebilir.

Firma ve şirket kaşeleri genellikle faturalandırma ve resmi belgeler üzerinde kullanıldığından dolayı standart ölçülerde yapılmaktadır. Marka kaşesi üzerinde şirket ve firmaya ait olan kurumsal isim, adres bilgisi, vergi numarası ve vergi dairesi, şirket veya şahsın telefon numaraları gibi özel bilgiler yer almaktadır. Firma kaşesi yapan firmamız ihtiyaca yönelik olarak tüm özelleştirmelerin yapıldığı kaşeleri tercihinize göre üretmektedir. Siparişlerinizi anında değerlendirmeye alırız ve istediğiniz tüm özelliklere sahip olan şirket ve firma kaşelerini yaparak sizlere ulaştırabiliriz. Şirket kaşesi yapan firmamız ile iletişime geçerek istediğiniz özelliklerde kaşe siparişlerinizi oluşturabilirsiniz.

Kullanım Alanlarına Göre Kaşeler

Çalışma hayatının her anına eşlik eden kaşeler, genellikle kendinden mürekkepli olan otomatik kaşelerdir. Bu tip kaşelerde lazer teknolojisi de sıklıkla kullanıldığı için lazer kaşe olarak da bilinmektedir. Lazer kaşe üzerine yazılması istenen bilgiler, bilgisayar aracılığı ile lazer yazıcıya aktarılmaktadır. Şirket bilgileri yanmaz kauçuk parçasının üzerinde ters konumda olarak lazer yöntemi ile yazılmaktadır. Bu işlem birkaç dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Ardından kauçuk parçasının üzerinde oluşan toz formuna gelmiş olan ufak kalıntılar, bir fırça yardımıyla temizlenmektedir. Kauçuğun üzerindeki yazılar, toz nedeniyle su ile arındırılmaktadır. En son kısımda makas ile kauçuk parçalarının fazlalıkları kesilir ve plastik kaşenin içerisine yapıştırılarak monte edilir.

Kaşelerin ıstampa bölümleri ve mürekkepli damga kısımları vardır. Mürekkepli kısım hava ile temas etmeden uzun süreler saklanabilmektedir. Şirket ve firmalarda kullanılan kaşelerde genellikle siyah, mavi, kırmızı ya da yeşil renkleri kullanılmaktadır. Tek renk talep edebileceğiniz gibi aynı kaşede bu dört renk birlikte de kullanılabilmektedir. Binlerce kez kullanılabilen şirket kaşelerinin mürekkepleri doldurulabilmektedir.

Kaşeler, çeşitli kullanım alanlarına göre talepler eşliğinde özelleştirebilmektedir. Şirket ve firmalarda kullanılmak üzere üretilen kaşelerin mürekkepli yazı bölümleri kauçuk malzemesinden üretilmektedir. Kauçuk malzemesi sayesinde kaşeler oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Kullanım alanlarına göre kaşeler ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Kurumsal Firma Kaşeleri
  • Şirket Kaşeleri
  • İsim Kaşeleri
  • Tarih Kaşeleri
  • Numaratörler
  • Kalem Kaşeler
  • Cep Kaşeleri
  • Doktor Kaşesi
  • Öğretmen Kaşesi

Özel kaşeler üreten firmamız, sizden gerekli olan kişisel ve firma bilgilerini aldıktan sonra, kaşe üzerinde bulunması talep edilen bilgileri belirleyip işlemektedir. Uzman ekiplerimiz tarafından profesyonel kaşe tasarımı yapılarak en hızlı şekilde talep ettiğiniz şirket kaşesine ulaşabilirsiniz.

Firmamız ile iletişime geçerek örnek kaşe talebinde bulunabilir, tercihinize göre bir kaşe tasarımı yaptırabilirsiniz. Kaşe bastırma ve tasarlama süreçleri hakkında bizlerden danışmanlık alabilirsiniz. Kullanılan alana göre belirlenen kaşe çeşidi ve kaşenin maliyetine göre kaşe yaptırma fiyatları değişiklik göstermektedir. Elektronik yazma cihazları ile üretilen kaşe sistemlerimiz hakkında bilgi alabilir, ihtiyacınıza yönelik olan tüm kaşeler için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Kaşe Yapımı

Mim Copy Kağıthanede Kaşe Nasıl yapılır ?

Sorularınız mı var ?

Detaylı bilgilendirme ve fiyatlama için bize ulaşın