Barkod Baskı

Barkod Baskı

barkod baskı

Barkod Baskı

Barkod Baskıda neler yapabiliyoruz ?

Excel formatında verilen barkod numaraları istenilen barkod formatında seri ve dijital olarak çıkışı alınabilmektedir. Özel yazılımlarımız sayesinde değişken barkod baskısı yapılabilmektedir.

EAN, Pharmacode, QR gibi istediğiniz barkod baskılar seri bir şekilde yapışkanlı kağıda veya kartona basılabilmektedir.

Barkod Baskı Nedir?

İşletmelerde işlerin çok daha kolay ve pratik şekilde yürütülmesi için barkod baskı teknolojisinden istifade edilir. Söz konusu teknoloji ile hem yurtiçi hem de yurtdışı transfer sürecinde işletmenin elinde bulunan malların stok kontrolünün yapılması da kolaylaşır. Barkod baskı, her bir ürünün üzerinde dikine çizgilerin bulunduğu ve üzerinde numaraların yazdığı bir etiket çeşididir. Baskının yapılması için her biri farklı teknolojiye sahip olan yüksek çözünürlüklü baskı makinesi türlerinden istifade edilir.

Barkod Baskı Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde farklı hizmet ya da mal üreten birçok işletmenin barkod baskı kullandığı görülmektedir. Demirbaşların sınıflandırması esnasında da bu teknolojinin nimetlerinden istifade edilebilir. Farklı ihtiyaçlara uygun olan barkod sistemi ile işlerin yürütülmesi çok daha kolay bir hale gelir. Barkod baskı etiket için de bu baskı makinelerinden istifade edilir. Örneğin dosya etiketi ya da yaka kartı oluşturarak işyerinizin tertip düzeninin tesis edilmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanında arşiv çalışmalarında dosya, oda ya da dolapların kodlanma ve isimlendirme işlemlerinde bu teknolojiden yararlanabilirsiniz. Bu sayede hangi dolapta ya da dosyada hangi evrağın bulunduğunu kolay bir şekilde tespit edebilirsiniz.

İşyerinde çok daha sistemli bir çalışma yapılması için bu sistemin sağlıklı şekilde kurulmasına ihtiyaç duyulur. Bu nedenle etiket ya da barkodları kullanarak arşivleme yapılması, işlerin çok daha pratik şekilde yapılmasını sağlayacaktır.

Personelin birbirini daha iyi tanıması ya da işyerine yetkisiz kişilerin girişini engellemek için de barkodlu yaka kartı sistemine ihtiyaç duyulabilir. Bu sayede işyerinde arzu ettiğiniz gibi bir otokontrol mekanizması kurabilirsiniz. Depolarınızda bulunan malların bir kısmının üretim için bir kısmının da depoda kalmasını isteyebilirsiniz. İstediğiniz sistemin sağlıklı şekilde yürümesi için malların üzerine barkod baskı etiket bastırmak isteyebilirsiniz. Kurulan sistem ile işyerinizde girdi-çıktı kontrolü sağlayabilirsiniz.

İşyerinin yazışma sisteminin çok daha güvenli ve pratik şekilde yürütülmesi için de barkod baskı sisteminden istifade edilebilir. Evrakların üzerinde bulunan barkodlu etiketler ile evrakın kime, ne zaman ve hangi konu başlığı altında gönderildiğini tespit edebilirsiniz.

Barkod cihazında renkli baskı da sektör faaliyetlerinizde işinizi kolaylaştıran çok önemli bir husustur. Bu sistem ile barkod etiketlerin üzerine logo ya da grafik ekleme imkanı bulabilirsiniz. Şirketinizin logosunun bulunduğu etiketler, kurumsal kimliğin ön plana çıkmasında son derece etkili olan hususlar arasındadır. 

Barkod Baskı Kalitesi

Barkod baskı sistemi, bir nevi sektöre yönelik kimlik oluşturma sistemidir. Barkod sistemi ile ürünün fiyatı, içeriği, ölçüleri, rengi gibi birçok detay, herhangi bir zahmete gerek kalmadan kontrol edilebilir. Ürünlerin üretim sürecinden son tüketiciye ulaşana kadar geçilen aşamalarda işletmenin büyük kolaylık sağlaması söz konusudur.    

Barkod sisteminin etkin şekilde kurulmasında barkod baskı kalitesi de çok önemlidir. Yüksek performansa sahip olan bir bakı makinesi ile işlerin çok daha hızlı şekilde yürütülmesi söz konusudur. Özellikle çok sayıda barkod yazdırma işleminin yapıldığı işletmelerde kesintisiz performans sergileyecek şekilde baskı işleminin yapılmasına ihtiyaç duyulur. Baskının kalitesi, sistemin sorunsuz şekilde yürütülmesinde önemli olan etmenler arasındadır.  Bu sayede baskı kısa sürede kaybolmayacak, ürün, fiyat ve stok kontrolünde yaşanacak aksaklıkların da önüne geçilecektir.

Barkod baskı genişliği de sektör faaliyetinin özelliklerine göre ihtiyaç duyulan oranda belirlenebilir. Tüm ölçülerde yapılacak baskıdan istenen verim elde edilebilir. Baskı fiyatları ise sizin talepleriniz ölçüsünde belirlenir. Siz de işletmeniz için kaliteli bir barkod baskı mekanizması kurmak istiyorsanız Mim Copy ile iletişime geçebilirsiniz. Her türlü baskı ihtiyacınız için firmamız sizlerin hizmetindedir. Kalite ve güveni Mim Copy ile çok yakınınızda hissedebilirsiniz.