Araç Kaplama

Araç Kaplama

arac kaplama- arac giydirme- folyo baskı

Araç Kaplama

Araç Giydirme Nedir

Araç kaplama olarak bilinen uygulama diğer bir adıyla araç giydirme, araçların üzerine yapılan kaplama işlemine verilen isimdir. Otomobil, Kamyonet,Pickup gibi özellikle şirket araçlarının trafikte birer reklam panosuna döndürülmesidir. Ayrıca güneşten gelen zararlı ışınların, toz ve kirlerin en çok etki ettiği araçların dış yüzeyini korumak için son yıllarda araç kaplama işlemleri ile otomobilin dış görünüşünün her zaman yeni olmasını sağlamak mümkün hale gelmektedir.

Araç kaplama uygulaması firmaların reklamları amacıyla yapılan kaplamalar da tarafımızca yapılmaktadır. Şirket aracını özelleştirmek isteyen firma sahipleri araç kaplama yöntemi ile araçlarına firma slogan ve logolarını yapabilir, araç üzerinde çeşitli reklamlarını yapabilmektedir. Araç reklam kaplama uygulaması ile firmaların reklamlarını uzman ekibimiz ile birlikte bir tasarım harikası haline getirmekteyiz.

Araç Giydirme Yapılırken Hangi Malzeme Kullanılır?

Araç kaplama veya araç giydirme işlemleri genellikle cast folyo olarak üretilen folyo cinsi ile yapılmaktadır. Cast folyo ile normal folyo arasındaki fark ürünün daha ince, esnek olması ve metal üzerinde daha iyi tutuculuğu olmasıdır. Araç kaplamada kullanılan giydirme ürünü 0,11 ile 0,13 mikron kalınlıklar arasında folyodan üretilmektedir. Araç kaplama için kullanılan cast folyo ürünü PVC malzemesinden üretilmektedir. Araç kaplama uygulamaları, her türlü hava şartlarına uygun olarak üretilmekte sıcak ve soğuk etkenlerine bağlı olarak esneklik, tutuculuk ve dayanıklılığını etkilemektedir.

Araç Giydirme Nasıl Yapılır?

Araç Giydirme yapılırken aracın yüzeyinin temiz olması çok önemlidir. Aksi taktirde zeminde kalan toz ve kir daha sonradan folyo üzerinde atma yapacaktır. Cast folyo bir noktadan araca tutturulup diğer yöne doğru yavaş yavaş sıvanır.  Pot kalan yerler hava tabancası ile ısıtılarak giderilir.

Araç folyo kaplama, aracın dış yüzeyini güneşin zararlı ışınlardan korumak için de uygulanan oldukça etkili bir yöntemdir. Araç kaplama hususunda profesyonel olan ekibimiz tarafından uygulanan araç kaplama uygulaması ile oldukça rahat bir kullanıma sahip olan araçların aynı zamanda boyası da koruma altına alınmaktadır. Otomobil sahiplerinin beğenisine hitap edecek çok farklı seçenekler sunan firmamız, araç kaplama uygulaması ile aracın dış görünüşünü değiştirmek için sizlere ekonomik bir yöntem sunmuş olmaktadır.

Araç Giydirmenin Avantajları

Araç giydirme, dijital baskılı uygulamalar ile araçlarınızı hareket eden bir billboarda dönüştürmektedir. Bu sayede marka bilinirliği ve yollarda binlerce kişiden etkileşim alabilmek mümkün hale gelmektedir. Diğer reklam mecralarına göre daha ekonomik ve dikkat çekici olan araç giydirme, reklam konusunda oldukça etkilidir.

İş ve pazarlama araçlarında etkili reklam sahası oluşturmak için araç reklam kaplama yaptırabilirsiniz. Araç reklam giydirme uygulamaları düzenli bakım işlemleri ile uzun ömürlü olarak kullanılabilmektedir. Kendi firmamızda yapacağımız araç reklam giydirme tasarımlarında dijital baskı yöntemlerini kullanarak oldukça kaliteli işler yapmaktayız. Deneyimli ekibimizin tasarımlarını inceleyerek firmanıza yönelik olan reklamları araç giydirme yaparak uygulamaktayız.

Araç Kaplama Dayanıklı mıdır ?

Araç kaplama yapılacak baskılarda Mim Copy’de Cast folyo üzeri uv baskı kullanılmaktadır. Uv baskı ile baskılarınız dış mekan koşullarına çok daha dayanıklı olmaktadır. Akıllara gelen başka bir soru ise araç kaplama solar mı? Baskılarımız uv baskı olduğundan dolayı solvent baskılara göre çok daha uzun süre güneş ışınlarına mukavemet göstermektedir.  Uv baskı fiyat olarak ecosolvent baskılara göre bir miktar daha maliyetli olmakla birlikte  dayanıklı olması bu methodu tercih haline getirmektedir. isteğe bağlı olarak Mim Copy Kağıthane araç giydirmelerde eko-solvent baskı da yapılabilmektedir. 
 

Araç Giydirme Fiyatları

Bilindiği üzere araç reklam kaplamada kullanılan araçların üzerindeki yazıların ve logonun ruhsata işlenmesi gerekmektedir. Aracın rutin ve zorunlu olan muayenelerden sorunsuz bir şekilde geçmesi, herhangi bir cezai durumun yaşanmaması için araç ruhsatına logonun işletilmesi oldukça önemli bir işlemdir. Araç kaplamayı faturalı olarak yaptırmanız önemlidir. Araç giydirme fiyatları aracın modeli ve göre çok farklılık göstermektedir.

Araç Kaplama fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz

Sorularınız mı var ?

Detaylı bilgilendirme ve fiyatlama için bize ulaşın