Antetli Kağıt

Antetli Kağıt

antetli kagit - antetli kağıt ölçüleri - kurumsal kimlik

Antetli Kağıt

Genelde 80 gr kağıda baskı yapılan kurumsal antetli kağıtları mim copy’de anında baskı yaptırabilirsiniz.

Antetli kâğıt, günümüzde birçok işletme tarafından kullanılan materyallerin başındadır.  Kurulan şirket sayısının her geçen gün artması ile birlikte söz konusu materyalin kullanımı ve piyasadaki ağırlığı da artmaktadır. Antetli kâğıt, şirketlerin birbirleri arasında rekabet edebilmesi için de çok önemli bir dokümandır. Şirketin, sektör alanında kurumsal bir kimliğe bürünmesi için antetli kâğıt baskısı, şirketler tarafından özel önem verilen hususlar arasındadır.

Antetli Kağıt Nedir ?

Antetli kâğıt nedir sorusu, sektöre yabancı olan kişilerin aklına sıklıkla gelen sorulardan biridir. Çok eski dönemlerden beri kullanılan bu kâğıtlar, çok basit olmasına rağmen önemini her zaman sürdürmeyi başarmıştır. Fransızca bir kelime olan antet, kağıt üzerine yazılmış adres ya da isim anlamına gelir. Klasik bir antetli kağıtta firmanın amblemi, adresi ve iletişim bilgileri yer alır.

Firmaların bu kâğıtları kullanmasının temel nedeni, resmi yazışmaların sağlıklı şekilde yürütülmesidir. Kâğıdın üzerinde firmanın iletişim bilgilerinin ve logosunun bulunması, karşı tarafa kurumsal bir imaj verilmesi adına çok önemlidir. Bu da firma prestijini artıran önemli bir husustur.  Antetli kâğıt, karşı tarafa değer verildiğini gösteren bir dokümandır. Bu da kurumsal ilişkilerin sağlam temeller üzerine oturmasında son derece etkilidir.

Antetli kâğıt tasarımı, firmaların kendi istek ve taleplerine göre yapılır. Söz konusu kâğıtlar firmanın özgün yapısına göre tasarlanmakta olup firmanın rutin yazışmalarında sıklıkla kullanılır. Tasarım genellikle antetli a4 kağıt şeklinde yapılır. Firmaların logosu kâğıdın sağ ya da sol üst köşesinde yerini alırken kâğıdın saydam yapıda tasarlanması sağlanır. Tasarımda firmanın kendine özgü logosunun kullanılacak olması, kâğıdı da özgün bir yapıya kavuşturur. Adres ve iletişim bilgilerinin ise kâğıdın alt bölümüne yazılması esastır.

Antetli Kâğıt Yapımı

Antetli kâğıt hazırlama işlemi yapılırken kâğıdın kalitesi dikkate alınmalıdır. Daha çok 80 ya da 90 gr’lık kâğıtların bu baskı işlemi için tercih edildiği görülür. Daha kalın antetli kağıtlara baskısı yapılması mümkündür. Tabi bu özellik, kâğıdın birim maliyetini de yükselten bir özelliktir. Dilerseniz maliyeti düşürmek adına hem kalın antetli kağıda baskılı, hem de standart antetli kâğıt basımını tercih etmeyi düşünebilirsiniz.Bu sayede iç yazışmalarda ve bazı dış yazışmamalarda standart antetli kâğıt kullanılabilirken önemli kurumlarla yapılan yazışmalar için kalın kağıt tercih edilebilir.

Antetli kâğıt örneği hazırlanırken kâğıdın tasarımında kullanılan renkler de çok önemlidir. Şirketin logosu, bu kapsamda yapılacak olan renk seçiminde en etkili olan hususlardan biridir. Kağıt üzerinde yer alan bilgiler ve kağıt rengi, şirket logosu baz alınarak tasarlanmalıdır. Dilediğiniz renk sayısına göre gerekli tasarım yapılmaktadır. Yapılacak özgün tasarımla göze hitap eden bir antetli kâğıt yapımı sağlanmış olur.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi antetli kağıt yapımında daha çok a4 kağıt boyutu tercih edilir. Bunun yanında istediğiniz antetli kağıt ölçülerinde tasarım ve üretim yapılabilir. İhtiyaç duymanız halinde tasarım için de firmamızdan gerekli desteği alabilirsiniz. Uzan ekibimiz, firmanızın sektör faaliyetlerini dikkate alarak en optimum tasarımı yapacaktır. Tasarım işleminin tamamlanmasını müteakip derhal baskı işlemine geçilir. Baskı işlemi de kısa sürede tamamlanarak kaliteli ürünler kargo aracılığı ile adresinize gönderilir.

Antetli kâğıt fiyatları ise kâğıdın kalitesi, özellikleri ve tasarım taleplerine göre değişir. Mim Copy olarak sizlere arzu ettiğiniz özelliklerde ve kalitede antetli kağıt tasarımı ve üretimi yapıyoruz. Kâğıtlar elinize ulaştıktan sonra siz de yazışmalarınızı çok daha profesyonel boyuta taşıyabilirsiniz. Baskı işlemlerinde kaliteyi ve cazip fiyat avantajlarını dikkate alıyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Kısa sürede ürünlerin tasarım, baskı ve gönderim işlemi yapılacaktır.

Sorularınız mı var ?

Detaylı bilgilendirme ve fiyatlama için bize ulaşın