Amerikan Cİlt

amerikan cilt - tutkal cilt

Amerikan Cilt

 

Amerikan Cilt ile karton kapaklı ve tutkallı ciltleme ile baskılarınızı kitap şeklinde bir araya getirebilirsiniz.

Basım işlemlerinde uygulanan birçok aşama vardır. Bu aşamaların ilki tasarım çalışması ile yol haritasının belirlenmesidir. Sonrasında ise kaliteli bir basım ile ürünün ortaya çıkarılmasıdır. Son aşama ise baskının ciltlenme safhasıdır. Günümüzde uygulanan birçok ciltleme yöntemi vardır. Bunlar arasında Amerikan cilt, önemli bir yere sahip olan yöntemlerden biridir.

Amerikan cilt tutkalı ile yapılan uygulamadan görsel ve işlevsel olarak arzu ettiğiniz verimi alacağınıza emin olabilirsiniz. Mim Copy ile ciltlemenin her safhasında hassas bir çalışma yürütülmektedir. Yılların verdiği tecrübe ve uzman personelin desteği ile sizlere en iyi hizmeti vermeye devam ediyoruz.

Amerikan cilt baskısında tutkal kullanılarak faaliyet icra edilir. Uygulama esnasında baskının ölçüleri dikkate alınarak gerekli çalışma yürütülür. Ciltleme makinesi, bu ölçülere göre ayarlanarak baskının tüm yüzeyinin kaplanması amaçlanır. Ölçülere göre formların ayarlanmasını müteakip baskının sırt bölgesine tutkal sürülür. Tutkal sayesinde formların birbirine yapışması sağlanır. İsteğe ve uygulama yöntemine bağlı olarak tutkal uygulamasından sonra karton kapaklara süs kırımı da yapılabilmektedir. Bu sayede yapılan Amerikan cilt uygulamasının çok daha dayanıklı olması sağlanır.

Amerikan Cilt Nedir?

Amerikan cilt, daha çok tez, kitap, dergi ve buna benzer ürünlerin ciltlenmesinde kullanılır. Günümüzde piyasada bulunan roman ya da hikâye türündeki kitapların neredeyse tamamında bu ciltleme yönteminin uygulandığı görülür. Bunun yanında akademik kariyer aşamasında hazırlanan yüksek lisans ya da bitirme tezlerinde de bu ciltleme yönteminin kullanıldığı görülebilir. Söz konusu uygulamanın kullanıcıya sağladığı çok önemli avantajlar vardır. Bu kapsamda aşağıdaki avantajları sizlere belirtebiliriz.  

  • Bu ciltleme yöntemi son derece pratik bir uygulamadır. Kısa sürede ürünün ortaya çıkması sağlanır.
  • Uygulama esnasında baskının sırt kısmı bez ya da tel gibi maddelerle sağlamlaştırılabilir. Bu da yapılan ciltlemenin çok daha uzun süre kullanılmasını sağlar.
  • Kaliteli yapışkan ve presleme ekipmanlarının kullanılması durumunda cildin uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanımı mümkündür.
  • Ciltleme esnasında kapak bölümünün tasarımında farklı kalınlıkta kartonlardan istifade edilebilir. Bu karton, bez ya da deri gibi kaplama malzemesi ile süslenebilir. Bu da ciltleme sonunda elde edilen ürünün çok daha zengin bir görünüm almasını sağlar.
  • Yapılan uygulama, toplu işlemlerde spiral ya da iplik dikiş gibi uygulamalara nazaran çok daha hızlı şekilde uygulanan bir yöntemdir. Bu da zamandan tasarruf sağlayarak baskının kısa sürede kullanıma hazır hale gelmesini sağlar.

 

Amerikan cilt uygulaması, çok geniş bir kullanım alanına sahip olan bir uygulamadır. Fakat söz konusu uygulama bazı kâğıt çeşitleri için uygun değildir. Bunların başında da kuşe kağıtlar gelir. Bu kağıtlarda tutkalın tutunması zor olduğu için kitap, dergi, katalog ve buna benzer ürünlerde Amerikan ciltleme tavsiye edilmez.

Amerikan cilt uygulamasında öncelikle baskı malzemeleri makineye alınarak sırt kısmı tırtıklı bıçak marifetiyle kesilir. Tırtıklı bölümler, tutkalın çok daha iyi şekilde yüzeyde tutunmasını sağlar. Bu tırtıklı yüzeye tutkal sürülerek kapak yapılır. Kapağın takılmasından sonra ekipmanlar prese alınır. Yüksek pres altında kâğıdın tutkal ile bütünleşmesi sağlanır.

Amerikan cilt uygulaması, uzman personel tarafından kısa sürede tamamlanarak ortaya çıkan ürün adresinize en seri şekilde sevk edilmektedir. Ürünler elinize ulaştığında kaliteyi yakından görebilirsiniz. Siz de cazip fiyata kaliteli cilt uygulaması yaptırmak istiyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz.    

Sorularınız mı var ?

Detaylı bilgilendirme ve fiyatlama için bize ulaşın